kamień ozdobny angielskiKomin spełnia bardzo ważne funkcje w codziennym użytkowaniu każdego domu. Jest niezbędny dla sprawnego i prawidłowego funkcjonowania systemu grzewczego, dlatego  należy o niego dbać z niezwykłą starannością i regularnością

 

 

 

kamień ozdobny angielskiTa opieka powinna przejawiać się corocznym przeglądem dokonywanym przez kominiarza, ewentualnie, co jakiś czas, należy przeprowadzić czyszczenie komina. Ze względy na to, że komin pracuje niemal codziennie i jest niezbędny w każdym budynku, dbając o estetykę całej posesji i pod tym względem trzeba mu zapewnić należyty wygląd. Ostatnio bardzo popularny stał się marmolit kładziony na kominy. Nie ma znaczenia czy jest to tradycyjny komin, czy systemowy, jego podłoże w miejscu łączenia z dachem powinno zawierać blacharskie obicie. Reszta wykończenia zależy od gustu właścicieli. Niektórzy poprzestają na zaciągnięciu komina klejem, inni decydują się na bardziej estetyczne rozwiązania np. marmolit czy klinkier.

Marmolit na komin – zalety

Marmolit to naturalne kruszywo, które dzięki specjalnej technice nakładania tworzy dekoracyjną masę, ściśle przylegającą do podłoża. Dobrze położony może służyć w nienagannym stanie przez wiele lat. Marmolit można udekorować  cokół, kolumny, kominy czy podmurówki. Dzięki ładnemu wyglądowi, prostej konserwacji oraz trwałości marmolit znalazł zwolenników wykańczania nim powierzchni pionowych wewnątrz domów np. ścian klatek schodowych, korytarzy czy wiatrołapów. Marmolit jest masą odporną na mróz i działanie innych warunków atmosferycznych. Obecnie markety budowlane dysponują szerokim asortymentem tego materiału, można wybierać wśród wielu kolorów oraz grubości  (marmolit gruboziarnisty, średnioziarnisty i drobnoziarnisty). Dzięki swoim licznym zaletom marmolit jest uważany za najbardziej opłacalny materiał dekoracyjny.

 

   Kodo

 

  

  

  

 

 tagi: komin, kominy, cokół, kolumny, kamień, kamień elewacyjny, kamień dekoracyjny, kamień ozdobny, sztuczny kamień, imitacja kamienia, elewacja kamienna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   nek 

Dlaczego warto i co nas wyróżnia:

 • Kamień jest LŻEJSZY i TWARDSZY od naturalnego.
 • Kamień elewacyjny wygląda znakomicie (jak naturalny) i nawet po latach NIE ZMIENI WYGLĄDU!
 • Kamień dekoracyjny sprzedajemy na paletach, dlatego jest TAŃSZY niż u konkurencji.
 • Dziecinnie łatwa INSTALACJA.
 • Duża ODPORNOŚĆ NA NASIĄKANIE, posiada właściwości docieplające, atest ITB, pozytywną opinię PZH i jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym.
 • Doradzimy Ci, co wybrać z naszej bogatej oferty kamienia, pomożemy Ci w transporcie i znajdziemy firmę, która profesjonalnie ułoży kamień.
 • Na życzenie otrzymasz gwarancję.
 • Przy zamówieniu ponad 100m2, koniecznie negocjuj cenę
 • Nasz kamień można układać bezpiecznie, jeśli temperatura w nocy nie spada poniżej -6°C.
  Przy niższych temperaturach, do zaprawy lub kleju należy dodawać plastyfikator.

0 501 138 600
nek@nowaerakamienia.pl

elewacje

Który z naszych produktów uważasz za najciekawszy?

Angielski - 35%
Colorado - 15%
Cascata - 5%
Cartagena - 0%
Grecki - 10%
Melanż - 0%
Otoczak - 10%
Piaskowiec - 5%
Pustynny - 0%
Valenzia - 0%
Wiejski - 15%
The voting for this poll has ended on: wrzesień 30, 2015

Film NEK

Galeria zdjęć

Nowa Era Kamienia
ul. Ożarowska 83 Duchnice k/Warszawy 05-850, woj. mazowieckie
tel: 501 138 600
© 2010-2017  Nowa Era Kamienia    Mapa strony |   Realizacja: MarketingowaStrona